Kimler Başvurabilir

Green Card Çekilişi - Kimler Başvurabilir?

Green card çekilişine başvurmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. En az lise mezunu olan VEYA uzmanlık isteyen bir iş dalında iki senelik (kanıtlanabilir) iş ve eğitim deneyimi sahibi olan herkes green card çekilişine katılabilir ve green card başvurusu yapabilir. Green card çekilişine katılmak veya çekiliş sonucunda talihli olduktan sonra green card vizesini alabilmek için İngilizce bilmek şart koşulmamıştır.

Green card / Yeşil Kart çekilişine başvurabilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmanız yeterlidir. Greencard - Yeşil Kart sahiplerinin eşleri ve 21 yaşını doldurmamış bekar çocukları da otomatik olarak, green card sahibi olurlar. Evli kişiler kazanma şansını ikiye katlamak amacıyla ayrı ayrı da başvurabilirler. Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak, evli çiftlerin şanslarını artırmaları için, her birinin ayrı ayrı olarak başvurmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Green card çekilişine başvuru yaparak çekilişe katılma hakkını kazanmak için sağlamanız gereken tek iki koşul şunlardır:

  • En az Lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • 18 yaşından gün almış olmak. 

Eğer lise veya dengi bir okul mezunu değilseniz son 5 yılın en az 2 yılında eğitim gerektiren bir meslekte çalışmış olmanız ve bunu belgeleyebilmeniz gerekmektedir. Eğer lise veya dengi okul mezunu iseniz iş tecrübesi aranmaz. İngilizce bilmeniz kesinlikle şart değildir. Green card çekilişe başvurmak veya green card çekilişini kazanmanızda mesleğinizin, yaşınızın, lise sonrası eğitimlerinizin ve ingilizce bilmenizin hiç bir etkisi yoktur. Bunlar green card çekilişi sonucunda kazanan talihli olduğunuz taktirde green card vize başvurunuz esnasında önemli olacaktır.


Resmi Temsilcisi Olduğumuz Kurumlar


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.